11
září
2016

Kdo se učil o prázdninách?

Kategorie: Škola, Projekt: Profesní rozvoj učitelů cizích jazyků

Loga

Tři vyučující cizích jazyků naší školy se zúčastnili jazykově-metodologických kurzů v Německu a Velké Británii v rámci projektu Profesní rozvoj učitelů cizích jazyků, realizovaného za finanční podpory Evropské unie.

Mgr. Karel Kočiš ve dnech 18. 7. – 25. 7. 2016 absolvoval kurz „Auffrischungskurs für Deutschlehrer: Methoden und Sprache“ v německém Regensburgu. Tohoto kurzu se účastnilo celkem 7 učitelů z Maďarska, Bulharska a České republiky. Během kurzu si Mgr. Kočiš osvojil nové techniky a metody ve výuce německého jazyka a procvičil své komunikačních dovednosti. Přivezl si nové materiály pro výuku německého jazyka na naší škole.

Mgr. Alena Švrčková a Ing. Veronika Zvaríková se ve dnech 15. 8.  - 26. 8. 2016 zúčastnili kurzu „Creative Activities and Motivating Materials for the Secondary Classroom“ ve skotském Dunfermline. Celkem 20 účastníků z různých zemí (Itálie, Estonska, Maďarska, Německa, Polska, Španělska a České republiky) poznávalo kreativní metody ve výuce angličtiny, zdokonalovalo své jazykové dovednosti.
Ve druhém týdnu pobytu, v počtu 11 účastníků, se zúčastnili workshopu orientovaného na skotskou literaturu a lekce o současném skotském školství. Absolvovali dva dny přímo ve výuce na školách v Dunfermline. Také si z kurzu odvezli materiály, které mohou uplatnit ve výuce angličtiny.

Všichni tři účastníci kurzů si vyměnili poznatky z výuky cizích jazyků s kolegy z jiných zemí. Navázali kontakty, které mohou do budoucna využít při realizaci mezinárodních projektů.

Za obsah  sdělení odpovídá výlučně autor. Sdělení nereprezentuje názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za použití informací, jež jsou jeho obsahem.

Fotografie k článku

Komentovana prochazka Regensburgem.jpg Hodina nemciny.jpg Jugendsprache, odpoledni vyucovani.jpg Deutsche Produkte, odpoledni vyucovani.jpg Navsteva ve skole.jpg Navsteva zakladni skoly.jpg Vyuziti mobilu ve vyuce.jpg Skola hrou.jpg Kreativni metody ve vyuce AJ.jpg

© 2011 Základní škola Kopřivnice, Alšova 1123

|

Webprograming by All Developers Studio

|

Designed by Blacx

RSS Facebook Twitter